برگزاری مذاکرات آستانه؛ ۲۴ اردیبهشت ماه + همکاری ایران و اتحادیه مخابراتی آسیا و اقیانوسیه – وبگاه شخصی

ارسال شده توسط

خبرگزاری فارس: دفتر مطبوعاتی وزارت خارجه قزاقستان امروز چهارشنبه اعلام کرد، دور جدید مذاکرات آستانه درباره سوریه در تاریخ ۱۴-۱۵ می (۲۴ و ۲۵ اردیبهشت) در پایتخت قزاقستان برگزار می‌شود
وزارت خارجه قزاقستان افزود، علاوه بر ایران، روسیه و ترکیه، هیأت‌های نمایندگان دولت سوریه و گروه‌های معارض سوری و همچنین نمایندگان سازمان ملل و آمریکا و اردن به عنوان کشورهای ناظر به این دور از مذاکرات دعوت شده‌اند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، در بیانیه وزارت خارجه قزاقستان آمده است: «این وزارتخانه اطلاع می‌دهد که کشورهای تضمین کننده آتش‌بس سوریه تأیید کرده‌اند که دور نهم از مذاکرات بین‌المللی سوریه در آستانه در تاریخ ۱۴ و ۱۵ می ۲۰۱۸ برگزار می شود.

تا کنون ۸ دور از مذاکرات آستانه با میانجیگری ایران، روسیه و ترکیه با حضور نمایندگان سوری برگزار شده است. دور پیشین این مذاکرات در پایان آذرماه گذشته برگزار شده بود.

بر اساس این گزارش، نشست‌های دوجانبه و چندجانبه قرار است در روز ۲۴ اردیبهشت ماه و جلسه عمومی نیز در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه انجام گیرد.

این بیانیه همچنین تأکید دارد: «طبق اطلاعات بدست آمده از کشورهای تضمین‌کننده آتش بس سوریه، طی مذاکرات آستانه، طرفین ذیربط قصد دارند به بررسی اوضاع فعلی در سوریه از جمله مسئله مربوط به مناطق کاهش تنش پرداخته و درباره مسائل انسانی و اقدامات اعتمادسازی گفت‌وگو کرده و هماهنگی لازم برای اقدامات بیشتر در خصوص پیشبرد فرایند حل بحران در این کشور عربی را صورت دهند».

خبرگزاری فارس: دفتر مطبوعاتی وزارت خارجه قزاقستان امروز چهارشنبه اعلام کرد، دور جدید مذاکرات آستانه درباره سوریه در تاریخ ۱۴-۱۵ می (۲۴ و ۲۵ اردیبهشت) در پایتخت قزاقستان برگزار می‌شود.

——————-

خبرگزاری مهر: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با دبیرکل اتحادیه مخابراتی آسیا و اقیانوسیه بر گسترش همکاری های موجود در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نیز اقتصاد دیجیتال تاکید کرد
در این جلسه آذری جهرمی با اشاره به وضعیت رشد شاخص های ICT در ایران طی سال های اخیر گفت: ایران از ابتدای تشکیل اتحادیه مخابراتی آسیا و اقیانوسیه حضور داشته و همکاری های نزدیکی را با این اتحادیه انجام داده است.

 محمدجواد آذری جهرمی با آری وان هورانسکی دبیرکل اتحادیه مخابراتی آسیا و اقیانوسیه (APT ) دیدار و گفتگو کرد.

خبرگزاری مهر: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با دبیرکل اتحادیه مخابراتی آسیا و اقیانوسیه بر گسترش همکاری های موجود در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نیز اقتصاد دیجیتال تاکید کرد.

دبیرکل APT در جریان برگزاری نشست رگولاتوری‌های جنوب شرق آسیا و اقیانوسیه (SATRC) که از روز گذشته به میزبانی ایران آغاز به کار کرده به تهران آمد.

آری وان هورانسکی دبیرکل اتحادیه مخابراتی آسیا و اقیانوسیه نیز با تشکر از حضور موثر ایران در فعالیت های این اتحادیه، برنامه های آتی APT را تشریح و خواستار حمایت کشورمان در پیشبرد این برنامه ها شد.

این نشست با موضوع فناوری‌ها و روندهای اخیر در حوزه نسل پنجم موبایل (۵G) و اینترنت اشیا (IOT) در حال برگزاری است.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه های دیگری از اقتصاد دیجیتال همچون کشاورزی، سلامت و انرژی افزود: با همکاری های اخیر با کشورهای همسایه چون روسیه، ترکیه، آذربایجان و هند، سعی می کنیم از ظرفیت بازارهای یکدیگر بهره ببریم.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *