آیا باید وب کم لپ تاپ را برای امنیت بپوشانیم؟ – وبگاه شخصی

ارسال شده توسط

مجله سخت افزار: در سال های اخیر به دلیل افزایش بسیار زیاد حملایت سایبری، مباحث مبارزه با سو استفاده های اینترنتی نیز به صورت گسترده در رسانه ها منتشر می شود
با این حال یک نکته که بدون شک با پوشاندن لپ تاپ توسط کاربران برای آنها به وجود می آید، کسب نوعی آگاهی امنیتی است. در واقع کاربرانی که وب کم لپ تاپ خود را می پوشانند در هنگام کار با رایانه همواره با این برچسب مواجه می شوند و به نوعی همیشه پیامی هشدار دهنده را روبروی خود مشاهده می کنند که به آنها یادآوری می کند باید بیشتر به امنیت خود در فضای سایبری اهمیت دهند و برای مثال کارهای دیگری همچون بروزرسانی نرم افزارهای ضد ویروس و یا مسدود کردن دسترسی اپلیکیشن ها را نیز در دستور کار خود قرار دهند.

به صورت خلاصه می توان گفت شاید پوشاندن وب کم لپ تاپ نتواند سطح امنیتی کاربران عادی در فضای سایبری را آن طور که به نظر می رسد افزایش دهد، اما از نظر روانی تاثیر مثبتی بر روی رفتار کاربران گذاشته و همواره به آنها یادآوری می کند باید سایر پارامترهای امنیتی را نیز در نظر داشته باشند و به ایمن کردن خود در برابر حملات احتمالی اهمیت بیشتری دهند.

وب سایت Verge اخیرا ویدئویی در همین رابطه منتشر کرده و در آن از جنبه های مختلف به بررسی امنیت کاربران در صورت پوشاندن وب کم لپ تاپ می پردازد. در این ویدئو، تاد بیرزلی از موسسه امنیتی Rapid7 عنوان می کند که برای افرادی با موقعیت اجتماعی و شغلی رییس FBI و یا مدیرعامل فیسبوک و حتی افرادی که جزو فعالین حقوق بشر یا اشخاصی که مانند ادوارد اسنودن تحت پیگیردهای سنگین قضایی هستند، پوشاندن وب کم می تواند باعث افزایش سطح ایمنی آنها شود.