آیا ایکس باکس تا سال ۲۰۲۰ بازنشسته می‌شود؟ – وبگاه شخصی

ارسال شده توسط

وب سایت کلیک: گزارش‌هایی در فضای مجازی وجود دارد مبنی بر اینکه مایکروسافت به استریم روی آورده و تا سال ۲۰۲۰ با توقف ساخت ایکس باکس جدید همراه خواهیم بود

اسپنسر به خبرنگاران بلومبرگ گفت: «مایکروسافت در حال کار روی سرویس استریم است که دیگر نیازی به کنسول سخت‌افزاری برای اجرای بازی نباشد. این سرویس تا سه سال آینده ساخته می‌شود.»

البته به نظر می‌رسد که به پایان راه و توقف ساخت ایکس باکس جدید رسیده‌ایم. این موضوع زمانی قوت می‌گیرد که فیل اسپنسر، یکی از سران ارشد مایکروسافت در مصاحبه‌ای گفت که مایکروسافت در حال کار روی یک سرویس استریم است.

فعالیت مایکروسافت روی یک سرویس استریم موضوع عجیبی نیست. این شرکت روی سه نسل متفاوت از کنسول‌های خانگی ایکس باکس کار کرده است، اما پروژ‌ه‌های دیگری نیز در جریان بودند. یکی از این پروژه‌ها سرویس استریم است که احتمالا با توقف ساخت ایکس باکس وان ایکس، شاهد رونمایی از این سرویس جدید خواهیم بود.

البته مشخص نیست که آیا این سرویس از بازی‌های کنسول‌های قدیمی‌تری سری ایکس باکس پشتیبانی می‌کند یا خیر. متاسفانه اطلاعات بیشتری در مورد سرویس جدید مایکروسافت در اختیار نداریم.

در حال حاضر سونی از چنین سرویسی برخوردار است. این سرویس که با اسم PlayStation Now شناخته می‌شود، در ازای پرداخت ماهانه ۲۰ دلار امکان اجرای بازی‌هایی از پلی استیشن ۳ و پلی استیشن ۴ را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. با این حساب سرویس استریم بازی مایکروسافت نیز قیمت مشابهی دارد.

وب سایت کلیک: گزارش‌هایی در فضای مجازی وجود دارد مبنی بر اینکه مایکروسافت به استریم روی آورده و تا سال ۲۰۲۰ با توقف ساخت ایکس باکس جدید همراه خواهیم بود.

 آیا ایکس باکس تا سال ۲۰۲۰ بازنشته می‌شود؟

ایکس باکس وان ایکس قدرتمندترین کنسولی است که تاکنون ساخته و عرضه شده است. این محصول از قیمت ۴۹۹ دلاری بهره می‌برد و توان سخت‌افزاری بسیاری را در اختیار سازندگان بازی‌های ویدیویی قرار می‌دهد.
طبق گزارش‌ها، مایکروسافت ۵ سالی می‌شود که به ساخت یک سرویس استریم برای اجرای بازی مشغول است، اما به خاطر هزینه‌های زیاد، این سرویس هیچگاه به مرحله تولید نهایی و معرفی نزدیک نشده است.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *